لمینت دندان | قیمت لمینت دندان 99 | لمینیت دندان | لمینت سرامیکی

لمینت دندان چیست ؟ آیا لمینت دندان برای شما مناسب است ؟ آیا لمینت دندان به دندان های شما آسیب می رساند؟ لمینت کردن دندان چه عوارضی دارد؟ انواع لمینت دندان چیست ؟ آیا لمینت دندان سن خاصی دارد؟ قیمت لمینت دندان چقدر است؟ لمینت کریستالی واقعا وجود دارد؟ فرق لمینت با کامپوزیت چیست؟ آیا لمینت دندان همان لمینیت دندان است؟ تفاوت لمینت با بلیچینگ چیست؟ آیا لمینت بدون تراش وجود دارد؟ دندان های من کج است، آیا بدون ارتودنسی و با استفاده از لمینت می توانم دندان هایم را ردیف کنم ؟

در این نوشتار قصد داریم تا واقعیت های لمینت دندان را ارائه کنیم و به همه سوالات بالا پاسخ دهیم .

دسترسی سریع

لمینت دندان چیست؟

انواع لمینت دندان

عوارض لمینت دندان چیست؟ آیا لمینت دندان به دندان آسیب می رساند؟

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت بدون تراش؛ دروغ یا واقعیت؟

آیا لمینت کریستالی وجود دارد؟

تفاوت لمینت سرامیکی با کامپوزیت دندان چیست؟

تفاوت لمینت با بلیچینگ چیست؟

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

آیا می توانم به جای ارتودنسی، دندان هایم را لمینت کنم؟

قیمت لمینت چقدر است؟

مشاوره رایگان می خواهید ؟ عکس دندان های خود را ارسال کنید و بصورت رایگان مشاوره بگیرید !

لمینت دندان-دکتر فرشید محرابی

برای ارسال عکس و دریافت مشاوره رایگان کافی است کلیک کنید . 

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان روکشی است از جنس پرسلن یا سرامیک که توسط لابراتوار ساخته شده و دندانپزشک متخصص آن ها را بر روی دندان می چسباند.

لمینت ونیر یک درمان محافظه کارانه برای رفع مشکل زیبایی دندانهای غیرزیبا است. تداوم توسعه سرامیک های دندانپزشکی، امکانات بیشتری را برای ساخت لمینت های زیباتر با عملکرد بهتر فراهم کرده است. این لمینت های مدرن با سیستم های جدید چسباندن لمینت به دندان، به بهبود زیبایی لبخند و همچنین اعتماد به نفس بیمار کمک شایانی نموده است.لمینت دندان، پوشش نازکی است که معمولا قسمت جلویی دندان را می پوشاند و باعث زیبایی خیره کننده لبخند می شود.

انواع لمینت دندان

لمینت های سنتی

لمینت های سنتی، نوعی از لمینت ها هستند که پس از قالبگیری دندان های شما توسط دندانپزشک، در لابراتوار ساخته می شوند. در لابراتوار ، نیروهای آموزش دیده ساخت لمینت سرامیکی با دقت اقدام به ساخت لمینت های سرامیکی شما می کنند تا زیبایی و احساس دندان های طبیعی شما را به بهترین نحو آماده سازی کند. برای این لمینت ها، دندانپزشک شما می بایست سطحی از دندان های شما را تراش دهد. این کار می بایست با دقت صورت پذیرد. لمینت های سنتی می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند. این لمینت ها به لمینت فلدسپاتیک معروف هستند.

لمینت های stack

در این نوع لمینت ها، متخصص لابراتوار لمینت ها را با دست بصورت لایه ای می سازد تا لمینتی متناسب با شکل ، رنگ و شفافیت دندان های طبیعی
شما ایجاد کند. این نوع لمینت زیبایی خاصی مانند دندان های خودتان دارد، ولی دوام کمتری نسبت به لمینت های فشرده شده دارد.

لمینت های فشرده

لمینت های فشرده لمینت هایی هستند که مراحل ساخت ساده تری دارند . این نوع لمینت ضخیم تر از بقیه مدل های لمینت است که باعث مستحکم تر شدن و دوام بیشتر آن می شود. به دلیل ضخامت بیشتر این لمینت ها، نیاز به تغییر اساسی در ساختار دندان هاست، به این معنی که تراش بیشتری مورد نیاز است.

لمینت های لیتیوم دیسیلیکات

لمینت های لیتیوم دیسیلیکات، بسیار قوی هستند و توسط سیستم های کامپیوتری CAD\CAM طراحی و ساخته می شوند. ابتدا دندانپزشک از دندان های شما قالب تهیه می کند. قالب به لابراتوار ارسال شده و توسط اسکنر سه بعدی،قالب اسکن می شود. نرم افزار های رایانه ای لمینت های شما را طوری طراحی می کنند که بیشترین زیبایی و در عین حال بیشترین مقاومت را داشته باشند. سپس رباتی که به کامپیوتر متصل است، بر اساس داده های نرم افزار لمینت های شما را می سازد . این نوع لمینت زیبایی خاصی دارد و بیشترین مقاومت را به همراه بهترین زیبایی برای شما به ارمغان می آورد.

لمینت های بر پایه زیرکونیا

این نوع لمینت ها مانند لمینت های لیتیوم دیسیلیکات، مقاومت بسیار بالایی دارند و برای دندان هایی که ضعیف هستند، مناسبند. این لمینت ها همچنین خرابی های دندان های زیرین و رنگ بد آن ها را به خوبی پنهان می کنند.

تکنولوژی لمینت IPS Empress e.max :

سیستم IPS Empress e,max  یک تکنولوژی مدرن ساخت لمینت است که توسط کمپانی ویوادنت ایووکلار طراحی و ساخته شده است. این کمپانی از سال 1923 به تکنولوژی های طراحی و ساخت پروتزهای دندانی پرداخته است. محل این شرکت در زوریخ سوییس می باشد. این سیستم با معرفی محصولات متفاوتی، دنیای لمینت های دندانی را متحول کرده است.

لمینت IPS empress e.max  با داشتن 12 رنگ مختلف،طیفی باورنکردنی را ایجاد نموده است تا هر سلیقه ای را خشنود نگاه دارد. این نوع از لمینت با بهره گیری از سیستم های کامپیوتری CAD\CAM، با دقت فراوان بیشترین استحکام را در کنار بالاترین زیبایی به ارمغان می آورد. لمینت های IPS empress e.max  خود دارای انواع مختلفی است که بهترین آن ها با ترکیبی از لیتیم دیسیلیکات و زیرکنیم اکسید نهایت دوام و زیبایی را با خود به ارمغان می آورد . لمینت های IPS empress e.max تا 500 مگا پاسکال فشار را تحمل می کنند و با رنگ های جذاب و شفافیت بالا زیبایی کار را نیز دو چندان می کنند. این نوع لمینت ها نانو فلوراپاتیت هستند. نانو فلوراپاتیت لمینت ها علت زیبایی دوچندان لمینت IPS empress e.max است.

انواع مختلف لمینت IPS empress e.max  لمینت سرام(معروف به IPS empress e.max)، تکنیک لایه به لایه، زولا و گلس لمینت است.

تفاوت لمینت سرامیکی با کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان با لمینت چه تفاوتی دارد؟ اگر از جمله مراجعانی هستید که هم می توانید کامپوزیت انجام دهید هم لمینت دندان، این بخش را به دقت مطالعه کنید. برای بررسی دقیق لمینت و کامپوزیت دندان، ویژگی های هرکدام را بصورت جداگانه تشریح می کنیم.

ویژگی های کامپوزیت دندان :

ویژگی های لمینت سرامیکی دندان :

تفاوت لمینیت دندان و بلیچینگ

لمینت دندان ساختار دندان را اصلاح می کند و لایه ای است که رنگ نمی پذیرد و رنگ آن دقیقا مطابق با خواسته شما طراحی می شود. بلیچینگ فقط دندان هایتان را سفید می کند و ساختار دندان شما را تصحیح نمی کند. رنگ نهایی بلیچینگ چند درجه روشن تر از رنگ دندان فعلی شماست. میزان سفید شدن آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. طول عمر بلیچینگ بسیار بسیار کمتر از لمینت است. اگر به دنبال راهکاری طولانی مدت مطابق با سلیقه خود هستید لمینت انتخاب مناسب شماست و اگر می خواهید فقط دندان هایتان سفید شود، بلیچینگ راه حلی است که می توانید انتخاب کنید. بلیچینگ فقط روی دندان های طبیعی شما موثر است، اگر روکش ، کامپوزیت و یا لمینت دارید، بدانید و آگاه باشید که بلیچینگ تاثیری روی رنگ آن ها ندارد.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت

تنها راه پاسخ قطعی به این سوال، ویزیت و مشورت با دندانپزشک زیبایی است. هنگام مشاوره با دندانپزشک زیبایی، برای دریافت بهترین نتیجه،هدف نهایی و واقعی خود از انجام زیبایی را بیان کنید. می توانید نمونه انجام شده مشابه سلیقه خود را نیز به همراه داشته باشید و به پزشک نشان دهید.
اگر به دنبال زیبایی دندان های خود با قیمت پایین تری هستید ، احتمالا نظر پزشک شما کامپوزیت دندان است، چرا که قیمت کامپوزیت نسبت به قیمت لمینت سرامیکی کمتر است. اگر به دنبال زیبایی نهایی دندان های خود هستید و یا حوصله ندارید بصورت مرتب به دندانپزشکی مراجعه کنید و همچنین دندانهای شما ناهنجاری زیادی ندارد، احتمالا لمینت سرامیکی دندان به شما پیشنهاد خواهد شد.
البته باید توجه داشت که فرم دندان ها با بهم ریختگی زیاد و یا فرم خاص فک یا دندان شما اغلب یک راه بیشتر برای شما باقی نمی گذارد. این در حالی است که ممکن است تنها راه حل دندان هایتان ارتودنسی یا گاها جراحی باشد. پس قبل از همه، این موارد توسط دندانپزشک شما بررسی می شود.

همین الآن می توانید وقت مشاوره رایگان بگیرید. کافی است فرم مشاوره رایگان را پر کنید یا با شماره 09361474204 تماس بگیرید.

2020-10-21T16:53:32+00:00