دندانپزشکی اطفال دندان شیری و لزوم مراقبت و نگهداری از آنها

 

دندانپزشکی اطفال دندان شیری. اولین دندانیهایی که معمولا از 6ماهگی دردهان میرویند و رویش آنها تا 2الی3 سالگی ادامه میابد دندانهای شیری نام دارند

چقدر به سلامت دندان فرزند خود اهمیت می دهید؟ آیا دندان های شیری مهم هستند؟ آیا دندان های شیری مراقبت خاصی نیاز دارند؟ این دندان ها به دندان های قدامی و خلفی شیری تقسیم بندی می شوند. دندان های قدامی شیری در سن شش سالگی شروع به افتادن می کنند. ولی دندان های آسیاب(خلفی) شیری تا سن 12 سالگی در هان کودک هستند. در تغذیه و تکلم کودک نقش به سزایی دارند. بهداشت دندان های شیری بسیار اهمیت دارد .

والدین باید نسبت به آن کاملا حساس باشند. به علت عدم مهارت کودک در مسواک زدن توصیه می شود تا سن شش سالگی مسواک زدن توسط والدین انجام شود . والدین فقط نقش نظارتی نداشته باشند. اکثر پوسیدگی دندان های شیری از نواحی بین دندانی صورت می گیرد بنابراین کودکان هم مانندبزرگسالان باید از نخ دندان استفاده کنند . 
در کودکان زیر دو سال نیازی به استفاده از خمیر دندان به هنگام مسواک زدن وجود ندارد . در کودکان دو تا سه سال به اندازه یک دانه برنج از خمیر دندان مخصوص کودکان استفاده شود و  در کودکان سه سال به بالا به اندازه یک نخود فرنگی می توان از خمیر دندان مخصوص کودکان در هنگام مسواک زدن استفاده کرد.

رعایت اصول بهداشت دهان و دندان و معاینات دوره ای می تواند نقش بسزایی در کاهش پوسیدگی دندان کودکان داشته باشد .

اگر سوال خاصی دارید از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید. اگر سوالی در مورد دندانپزشکی زیبایی دارید، کلیک کنید.